Η έμπνευση του Μάντζιου…

ήταν να ξεκινησει το πρωτο ημίχρονο χωρίς κάποιον από τους Μπαλαμπαν-Σαλαλί και να περιμένει από την πρώτη μόνιμη αλλαγή τον Γουνδουλακη,να βάλει το γκολ.Έτσι σχετικά εύκολα η Κέρκυρα έφυγε με το 1-0 από την Ν.Σμύρνη.
Στο β ημίχρονο δεν βγήκε καμία φάση για τον Πανιώνιο και μοιραία τους 3 βαθμούς της νίκης πήρε η ομάδα της Κέρκυρας.
Δικαιούταν την νίκη η Κέρκυρα,αλλά ας πάψει αυτή όπως και κάποιες άλλες ομάδες να δείχνουν ότι στην πραγματικότητα είναι πολύ μικρές ομάδες και να πέφτουν συνεχώς στο έδαφος για καθυστερήσεις,πράγμα που έκανε και ο Αγγλοτραφής τερματοφύλακας τους,ο οποίος ήταν προκλητικοτατος.Ο διαιτητής ήταν ίσως ο χειρότερος που πέρασε φέτος από την Ν.Σμύρνη.
Φυσικά δεν φταίνε αυτοι για την ήττα του Ιστορικού.
Είναι γνωστά και πάγια πλέον τα προβλήματα που υπάρχουν από το καλοκαίρι.